CO JSME PRO VÁS V ROCE 2017 PŘIPRAVILI

MEMORIÁL JIŘINY KRAČMEROVÉ

TRASY: pěší 12 až 40 km

cyklo 32 a 50 km

Místo startu a prezentace:

Nádvoří Znojemského hradu pod Rotundou Sv. Kateřiny u Kiosku. Z důvodu oprav u pivovaru je vstup zajištěn jižní cestou přes informační středisko.

Prezentace: 08:00 – 10:00 hod.

Cíl:

v místě startu 14:00 - 17:00 hod.

Startovné:

dospělí - 30,- Kč

členové KČT a děti do 18 let - 20,- Kč

Mapa:

KČT č. 81 Podyjí – Vranovská přehrada

Informace:

Josef Homolka Mob.724176341 Roman Kolařík mob.608043532

www.kct-znojmo.webnode.cz

Účastníci pochodu mohou plnit podmínky k získání Oblastního turistického odznaku ZNOJEMSKO.

Stravování a občerstvení na trasách z vlastních zásob.

Na startu (v cíli) Kiosek s možností zakoupení občerstvení.

Na startu ochutnávka sladkého pečiva –výrobky členek KČT, odbor Znojmo

V cíli chléb se sádlem a cibulí.

Upozornění:

Pochodu se každý zúčastňuje na vlastní nebezpečí, mladší 18 let se mohou zúčastnit jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Pokud se evidovaný účastník nedostaví do místa cíle nahlásí ukončení pochodu na telefonní číslo 608 043 532.

Ubytování:

Ubytování si účastníci zajišťují sami. Nabídky lze najít na www.znojmocity.cz

TRASY POCHODU A CYKLOTRASY ZNOJEMSKÝM PODYJÍM

12 km Králův stolec vyhlídka modrá TZ Znojmo hrad – Gránice, zelená TZ Andělský mlýn – Králův stolec – Kočičí údolí – Nad lomem – Hradiště – Znojmo hrad

13,5 km Sealsfieldův kámen: žlutá TZ Znojmo hrad – Trauznitzské údolí – Sealsfieldův kámen – zelená TZ Popice – červená TZ Konice – Kraví hora – Znojmo hrad

20 km Údolím Dyje a přes Kraví horu – žlutá TZ Znojmo hrad – Trauznitzské údolí – Sealsfeldův kámen – býv. Judexův mlýn – červená TZ – Havraníky – Popice – Konice – Kraví hora – Znojmo hrad

40 km Nový hrádek a vyhlídky v NP Podyjí žlutá TZ Znojmo hrad – Trauznitzské údolí – Sealsfieldův kámen – býv. Judexův mlýn – červená TZ Příčky – zelená TZ Nový hrádek zříc. - zpět po zelené TZ Podmolí – žlutá TZ Andělský mlýn – zelená TZ Králův stolec – Kočičí údolí – Nad lomem – Hradiště – Znojmo hrad

Cyklotrasa KČT č. 5000 – 32 km

Znojmo hrad – do údolí Dyje – Kraví Hora – Konice – Popice – Havraníky – Šobes – U milíře – Podmolí – Andělský mlýn – Králův stolec – Hradiště – Znojmo hrad

Cyklotrasa KČT č. 5000, č. 48, č. 5007 – 50 km

Znojmo hrad – do údolí Dyje – Kraví hora – Konice – Popice – Havraníky – Šobes – U milíře – po trase č.48 Žlebský potok – Příčky – Lukov – Čížovský rybník– po trase č. 5007 Horní Břečkov – Bezkov – Citonice – Cínová hora – Znojmo hrad

TRASY VEDOU NÁRODNÍM PARKEM PODYJÍ , PROTO PROSÍM CHOĎTE A JEZDĚTE POUZE PO ZNAČENÝCH A DOPORUČENÝCH TRASÁCH !!!

MĚSTSKÝ OKRUH A VYCHÁZKY DO NEJBLIŽŠÍHO OKOLÍ MĚSTA

3 km Městský okruh prohlídka památek města Znojma. Plánek obdrží zájemci při prezentaci na startu pochodu.

5 km Údolím Dyje do Louckého kláštera a zpět červená TZ Znojmo hrad za most přes Dyji, dále vlevo po pravém břehu řeky Dyje neznačenou asfaltovou cestou do Sedlešovic, přes most, za ním vlevo k Louckému klášteru. Zde je možná ochutnávka vín v Návštěvnickém centru Znovínu a.s. Trasa dále vede kolem mlýna k řece a po jejím levém břehu zpět k červené TZ, po které jdeme zpět k východišti značek u Znojemského hradu

MÍSTNÍ TURISTICKÉ OKRUHY V GRÁNICÍCH

Základní východiště turistických okruhů místního značení je z východiště turistických tras u Znojemského hradu. Na druhé východiště v Gránickém údolí u mostu před křížovou cestou vás přivede červená značka místního značení.

Trasa 1) – 3 km červená: Historickými cestami Okrašlovacího spolku

Východiště Znojemský hrad. Po historických cestách, s nejkrásnějším pohledem na historické Znojmo z výšiny Hradiště. Zajímavostí jsou vysekaný tunel ve skále z roku 1930 a kamenná smyčka unikátně řešící terénní převýšení.

Trasa 2) – 3 km modrá: Za poznáním dějin Hradiště

Z druhého východiště v Gránicích u křížové cesty. Cesta Gránickým údolím starou cestou na Hradiště, které je významnou archeologickou lokalitou s historickými památkami. Výhled na Znojmo. Zpět k východišti křížovou cestou s obnovenými čtrnácti zastaveními.

Trasa 3) – 5,6 km zelená: Velký Gránický okruh

Z druhého východiště v Gránicích u křížové cesty. Nejdelší trasa z nabídky místních okruhů, první část cesty vede Gránickým údolím, druhá část výšinou k Hradišti s dalekými výhledy na Znojmo a do jihomoravských rovin.

Trasa 4) – 1,9 km žlutá: Jižními cestami nad Dyjí

Východiště Znojemský hrad. Cesta částí historického Znojma, Karolininými sady s krásnými výhledy na řeku Dyji, Kraví horu a Hradiště, pod znojemským hradem.

TĚŠÍME SE NA VAŠÍ ÚČAST

INFORMACE K POCHODŮM
Další informace k pochodům najdete  u organizátorů pochodu:
Roman Kolařík-tel.608043532-e-mail:kctznojmo@volny.cz
Josef